Хрватските медиуми објавуваат дека е регистриран случај на позитивен на корона вирус во тимот на Динамо Загреб.

Засега не е објавено името на заразениот, но од клубот потвдија дека станува збор за фудбалер.

Во Динамо настапува македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, но да се надеваме дека не е тој во прашање кога станува збор за позитивниот случај на Ковид-19 во редовите на загрепските „модри“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.