Лидерот Вардар неочекувано загуби во Струга од Трим Лум со 2-1 во натпревар од домашното првенство. По мечот тренерот Васовски имаше многу забелешки на судењето. Сепак овој кикс на Вардарци не го искористи Академија Пандев која одигра само 1-1 нагости со Ренова.

Нерешено беше и во Велес каде гостуваше Македонија ЃП, а пак Силекс го совлада Шкупи минимално со 1-0.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.