Се одигра родовното коло од фудбалската лига на Македонија. Она што е најголемо изненадување е поразот на Академија Пандев од Борец со 1-0 и ремито помеѓу Македонија ЃП и Шкендија.

Ренова и Шкупи одиграа 2-2, а пак Силекс минимално ја совлада Струга Трим Лум

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.