Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов.

Поранешниот напаѓач на Виљреал за жал беше пронајден мртов по тридневно пребарување.

Акоста исчезна во саботата, кога отишол на река на југот на Уругвај да вози кајак.

Локалните власти потврдија дека тој се обидел да ја премине реката и дека водата го повлека, па што се удавил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.