Откако се расчу дека ѕвездата на Реал Мадрид Лука Јовиќ е во врска со српската манекенка Софија Милошевиќ, се јави поранешната девојка Анџела со која фудбалерот има дете.

Тие не биле во врска од 2016 година но пред нецела година повторно се виделе и проработила страста. Плод на таа страст е синот Давид кој сега има 8 месеци.

Анџела вели дека непланирано затруднела но оти Лука е слободен човек и може да прави што сака.

Лука е татко на моето дете и ние редовно се слушаме.Вратите на нашиот дом се за него отворено и во два изутрина. Кога доаѓа во Белград редовно го гледа нашиот син и прекрасен татко и одиме заедно на ручек.Тоа мене ми е најважно.А го кога се гледа тоа навистина не ме интересира-вели Анџела.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.