Фудбалерите на Реал Мадрид беа целосно инфериорни против Ливерпул во првото полувреме на Лигата на шампионите, меѓутоа од првата вистинска шанса дојдоа до погодок.

Иако „црвените“ се закануваа во повеќе наврати, Тибо Куртоа успеа да ги спречи. Во финишот на полувремето дојде до спорен момент, бидејќи беше поништен погодок на Карим Бензема. Досудена беше офсајд позиција, по една мешаница во која со топката играа Валверде, Конате и Фабињо, а потоа заврши кај Французинот кој погоди.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.