Атмосферата на фудбалскиот натпревар Македонија – Полска се загрева, полските навивачи најгласни. Во прво полувреме нашата репрезенатција не прими гол, останува да се чека крајот на натпреварот.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.