Очекувани резултати беа постигнати вечерва во квалификациите за Европското првенство.Она што за нас е најзначајно е што по победата над Македонија Полска се пласираше на ЕП. Со една нога таму е и Австрија која на две меча до крајот има пет бодови повеќе од нашата селекција.
На добар пат е и Германија по денешната победа над Естонија како и Холандија која се извлече против Белорусија.Русија го декласираше Кипар, а Хрватска извлече позитивно реми во Велс кој значи дека „коцкестите“ се на добар пат да се пласираат на ЕП.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.