На помалку од 20 минути пред почетокот на финалето во ЕП, на стадионот „Вембли“ се одвива вистинска војна. На влезот се судрија голема група навивачи кои се обидоа да влезат без билети. Полицијата возвраати соодветно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.