Евертон и Челси вечерва играа дури 110 минути поради бројни прекни. Еден настана во финишот од мечот кога полицаец истрча на теренот на „Гудисон Парк“.

Полицаецот реагираше за да аламира дека на лице во публиката му е потребна лекарска помош.

На социјалните мрежи се пишува дека на постара жена и се слошило, но таа била добро по интервенцијата на лекарските екипи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.