Вечерва се игра финалето на Конференциската лига. Ќе играа Рома и Феенорд а честа да биде домаќин на првото финале ќе биде Тирана. Мечот ќе се игра на новиот „Ер Албанија“ стадион.

Ова е ново прекрасно здание во центарот на градот со 30.000 гледачи кое нуди комплетно уживање.„Република“ пред неколку месеци беше на овој стадион и се увери дека Албанија има арена по сите стандарди.

Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.