Швајцарскиот фудбалер Ѓердан Шакири ја напушти Европа и потпиша за Чикаго Фајр. Престојот во САД изгледа му годи и за љубовниот живот. Тој „ќари“ нова девојка. Станува збор за пејачката Дурата Ахметај. Тие се видени заедно во ноќни клубови како уживаат во љубовта.

Дурата е родена во Призрен и се обидува да се пробие на светската музичка сцена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.