Откриена е тежината на повредата на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Дваесет и осумгодишниот играч од средниот ред заработи повреда на квадрицепсот на бутот на тренингот на француската репрезентација и го напушти тимот.

Погба ќе се врати во Манчестер на подетално медицинско испитување. Прелиминарниот преглед укажува дека фудбалерот ќе пропушти 8 до 10 недели.

На тој начин, Погба можеби нема повеќе да биде на теренот оваа година.

Во тековната сезона, Погба има седум асистенции на девет натпревари во Премиер лигата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.