Почина легендарниот хрватски фудбал и тренер Златко Крањчар (65), јавуваат медиумите на таа земја.

Поранешниот фудбалски селектор и легенда на загребски Динамо починал по кратка и тешка болест.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.