Фенербахче остана без своите најверни навивачи. Како што соопшти турскиот клуб, денеска почина тетка Ихсан, која заедно со сопругот Мумтаз, беа на трибините секогаш кога играше нивниот сакан клуб.

Фотографиите од брачната двојка го обиколија светот кога Мумтаз почина, а Ихсан сама продолжи да ги следи натреварите.

Длабоко сме погодени од загубата на тетка Ихсан, која е врежана во нашите срца со својата бесконечна кон нашиот клуб. Наши тетка Ихсан и чичко Мумтаз, секогаш ќе бидете во нашите срца. Благодарност од сите нас, напишаа од Фенербахче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fenerbahçe SK (@fenerbahce)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.