Голема трагедија го потресе италијанскиот фудбал по веста дека починал 15-годишниот фудбалер на Интер, Мајкл Лентини. Негово срце престана да чука синоќа.

Тој мораше во 2017 година да го напушти тимот поради болест.

Лентини беше поздравен од навивачите на Интер, а Мауро Икарди облече маичка во негова чест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.