Со денешната победа против Естонија од 2-1, македонската фудбалска бајка продолжува со зголемену шансите да се искачиме погоре во Лигата на нации и да се надеваме дека ќе играме и на СП во Катар.

Вака изгледаа денеска на теренот фудбалските херои:

(фото: ФФМ)
(фото: ФФМ)
(фото: ФФМ)
(фото: ФФМ)
(фото: ФФМ)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.