Фудбалерите на Дрита се пресќени по победата над Силекс на Градскиот стадион со 0-2. Победа за Косово, гордоста на градот се коментарите на Фејсбук.Играчите победата ја прославија со селфи на тревата, а тренерот Нухиу вели дека добро ја прочил екипата на Силекс.

За својот тим вели дека знаеле што сакале и оти тимскиот дух им ја донел победата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.