„Специјалниот Жозе Мурињо“ е задоволен по победата во Скопје против Шкендија. Тој го оцени мечот со добро завршена работа“ и оти било најважно што не отишол во продолженија или пенали.

Дали настапот беше добар-не. Теренот не беше добар, празен стадион не помага, раниот гол ни помогна за остаткот од натпреварот. Ни овде ни во Бугарија не одигравме како што треба-исрен е „специјалниот“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.