Огнен Врањеш се враќа во репрезентацијата на Босна и Херцеговина. Тој беше исфрлен од тимот по порно скандалот со Јелена Карлеуша.

Но, лошите резултати во последниот период го принудија селекторот Просинечки повторно да го повика бидејќи му е потребен за натпреварите на Лигата на нации.

Врањеш долго време беше без клуб но неодамна потпиша за атински АЕК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.