Познат е составот на Реал Мадрид за натпреварот од 14. коло од Ла Лига против Реал Сосиедад. Меѓу стартерите го нема Герет Бејл кој деновиве беше изложен на критики по прослава на пласманот со Велс на ЕУРО 2020.

Зидан се одлучи за следниов почетен состав: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Менди, Касемиро, Валверде, Модриќ, Азар, Родриго, Бензема.

Резерви: Ареола, Марсело, Милитао, Крос, Иско, Бејл, Јовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.