Директорот на болницата во Бергамо објави дека сите 40.000 навивачи кои биле на мечот Аталанта-Валенсија во Милано се заразени.

Лука Лорини објаснува дека мечот бил темпирана бомба бидејќи речиси цел град се упатил во Милано а во прилог на вирусот одел и резултатот 4-1 за Аталанта.

Сигурен сум дека 40.000 навивачи се бакнувало и гушкало на помалку од еден сантиметар и тоа четири пати бидејќи Аталанта даде четири гола. Тоа го забрза ширењето на инфекцијата-објасни докторот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.