Вардар и Шкендија одиграа без победник во дербито на македонското првенство. 2-2 во интересен натпревар со што црвено-црните ја заверија есенската титула. Дербито мина без многу публика, освен на западната трибина каде беа Комитите“ кои потпомогнати од „Војводите“ од Тетово ги бодреа на сиот глас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.