Барселона и Реал Мадрид добија конкуренција за потписот на Нејмар, откако „Глобоеспорте“ објави дека Јувентус испратил понуда за ѕвездата на ПСЖ.

Интересот на двата шпански клуба е одамна познат, но ПСЖ не може да пронајде заеднички јазик за трансферот на Нејмар.

Медиумите пишуваат дека Јувентус во понудата го вклучил и Пауло Дибала, покрај 100 милиони евра, а тоа би можело да биде примамливо за францускиот шампион.

Нејмар по караницата со управата на ПСЖ сака да го напушти Париз, па би можел да се пресели во италијанскиот шампион и да заигра со Кристијано Роналдо.

Да потсетиме, Барселона испрати последна понуда за Нејмар, па останува да видиме што ќе се случи со Бразилецот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.