Француските медиуми информираат за проблеми во ПСЖ по елиминацијата од Баерн
Во соблекувалната владее огромно незадоволство, а кулминацијата дошло вчера кога Лионел Меси доброволно го напуштил тренингот во четвртокот.

Медиумите како причина за овој потег го наведоа незадоволството од работата на тренерот Кристоф Галтие.

– Лео Меси го напушти тренингот во четвртокот бидејќи не беше задоволен од она што го понуди Кристоф Галтиер. Тренерот на ПСЖ се обиде да го убеди да не го прави тоа, но Меси си замина дома – пренесуваат француските медиуми.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.