Србија вечерва ќе го одигра решавачки натпревар за пласман во осминафиналето и тоа ќе биде можност за одмазда за поразот на СП во Русија.

Селекторот Стојковиќ а е свесен дека има критики по поразот од Бразил и ремито со Камерун, но дека воопшто не е загрижен.

 

– Не читам и не се занимавам со тоа. Спијам мирно, мирен сум, ме гледате насмеан… Кога ќе слушнам дека има хистерија, дека луѓето одат во крајности, навредуваат… Жал ми е што не сте со нас во хотелот, ако сте поминете повеќе време, тогаш би се увериле во нашите зборови – објасни Пикси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.