Сигурно се прашувате зошто Кристијано Роналдо е успешен на 36 години.Тајната лежи во неговиот начина на живот надвор од теренот. Советите за успех му ги препорачал познатиот психолог  Ник Литлхејнс.

Всушност се работи на принципот „спиење на рати“ кој го измилил Никола Тесла. Тесла спиел четири пати во текот на ноќта по 45 миниту, а Кристијано пет пати по 90 минути.

Покрај тоа, Роналдо спие на душек од паметна пена со дебелина од 10 сантиметри, на чиста постелнина со исклучен ТВ и компјутер час и половина пред легнување.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.