Играчот на Лидс беше еден од нашите најдобри играчи на синоќешниот меч против Грузија. Алиоски беше сигурен од белата точка во судиското продолжение за продолжување на шансите за прво место во групата Ц во Лигата на нации.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.