Во Италија наклонетоста на судиите кон Јувентус се чуствува на секој чекор. Еден навивач на Јувентус го почуствува револтот на своја кожа додека шеташе на плажа во дресот на италијанскиот шампион, а луѓето околу него скокаа на песокот и викаа „пенал, пенал“.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.