Поранешниот бразилски фудбалер и легенда, Пеле повторно е во болница откако неговата здравствена состојба се влошила.

Пеле веќе подолг период води битка со ракот, а овој пат ситуацијата дополнително се искомплицирала кога на 82-годишниот Бразилец му се појавил оток по телото.

Третманот кој го користи Пеле во изминатите месец не дал резултати и неговото тело не одговорило позитивно на хемотерапијата која ја примил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.