Капитенот Горан Пандев во интервју за Ал Џезерира вели дека сонот со пласманот на ЕП е остварен но оти се надева на позитивни резултатит во нашата група бидејќи имаме добра репрезентација.

Во нашата група Холандија, Украина и Австрија се во предност.Но, кога играш растеретено и немаш што да изгубиш можеш да направиш многу повеќе.  Се надевам дека ќе заземеме што подобра позиција-вели нашата легенда.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.