Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев кој деновиве ќе добие нов тренер.

Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот тренер. Како главни претенденти се јавуваат Масимо Карера и Тијаго Мота.

По осум кола во Серија А, Џенова е на претпоследното место со само пет бода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.