Македонија вечерва слави! Македонските фудбалери после 30 години за првпат се пласираат на Европско првенство. Ја совладаа Грузија со 0-1. Стрелец на голот беше капитенот Горан Пандев, а тој, во друштво на чуварот на голот на нашата селекција, Столе Димитриевски завршија на допинг контрола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.