Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва славеше со 0:2 над Летонија, со што повторно е во игра за Европското првенство.

Натпреварот на „Даугава Стадиум“ во Рига се одигра пред 500 гледачи и не донесе преголеми напори за нашиот национален тим. Горан Пандев го постигна голот за водство на Македонија од 1-0, а само три минути подоцна една одбиена топка дојде до Енис Барди кој со силен шут од далечина го зголеми водството за Македонија од 2-0.

По бодот во Израел и вечерашниот триумфимаме осум бодови и сме речиси изедначени со Австрија и Словенија и до последното коло нема да се знае кои две селекции ќе одат на ЕП.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.