Македонскиот репрезентативец Горан Пандев доби италијанско државјанство. Популарниот Гоче преку социјалните мрежи се пофали дека од денеска и официјално има италијанско државјанство.

 

View this post on Instagram

 

cittadino italiano 🇮🇹 #cittadinanzaitaliana #felicissimo

A post shared by 27-07-1983 (@gorangochepandev) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.