Честитки за стотиот гол на Горан Пандев пристигнуваат од Владимир Блажев од ДНК.

Со фотографија од почетоците на „мистер Фудбал“, Блажевски вели дека не сме ни свесни колку сме среќни што го имаме Гоче.

Господинот Мр.Фудбал или во превод КЛАСА. Почнал од тука, а денес има 100 постигнати гола во серија А. 🇮🇹
Колку сме ние само среќни што го имаме Гоче не сме ни свесни. 🇲🇰🙏❤️
Вонсериска класа на играч и уште поголем човек-ЉУДИНА. Секоја ти чест легендо. Уште многу успех ти посакувам од срце. Докажа и покажа дека годините се само бројка, а класата е вечна.
Goran Pandev 🎯 100

Господинот Мр.Фудбал или во превод КЛАСА. Почнал од тука, а денес има 100 постигнати гола во серија А. 🇮🇹
Колку сме ние…

Posted by Vladimir Blazev on Wednesday, 21 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.