Фудбалската легенда Дарко Панчев по заминувањето од Црвена Звезда потпиша за Интер но тоа беше негова најголема грешка во кариерата. Одигра само десетина натпревари и дефанзивната тактика на Интер никако не му одговараше.

Во 1994 година Дарко го постигна и единствениот гол за Интер и тоа во купот на Италија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.