Крилниот шпански фудбалер, Пабло Сарабија за оштета од 18 мил. евра го комплетираше трансферот во ПСЖ. Во истиот ден кога Севилја ја објави негоата продажба, клубот претстави својот нов фудбалер, холандскиот напаѓач, Лук се Јонг кој за 13 мил. евра пристигна од ПСВ.

Сарабиjа ќе биде претставен во петок, а според неговите игри изминативе сезони, сумата од 18 милиони евра за овој 27-годишен крилен напаѓач изгледа навистина ниска. Де Јонг пак по релативно неуспешните епизоди во Менхангладбах и Њукасл, ја врати својата форма во дресот на ПСВ каде минатата сезона постигна 28 гола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.