Колкава почит ужива капитеенот Горан Пандев покажуваат и зборовите на Елмас. Елиф го нарекува Пандев „Батко Горан“

Сите знаевме за што играме и свесни сме што направи бате Горан до сега. Бевме должни да го направиме тој последен чекор што му фалеше во кариерата. Тоа беше ЕП. Се надевам дека после ова ќе следува Светско и дека тој ќе биде дел од нас. Бате Горан имаше говор кој сите не допре до срце, а ние со селекторот рековме дека играме за бате Горан. Среќни сме што му го исполнивме сонот и на него и на цела нација“-вели Елмас во емисијата „Еден на еден“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.