За кратко почнува историскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација за пласман во Европското првенство.

Ова се стартните состави на Македонија и Грузија:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.