Иако селекторот Ангеловски има право на еден час пред мечот да не го соопштува составот, во медиумите се појавија имињата на можните единаесет.

Па така на голот нормално ќе биде Димитриевски, на стоперската линија се Ристовски, Велковски и Муслиу. Десно во средниот ред ќе биде Николов, лево Алиоски, а во линијата за врска Елмас, Адеми и Барди. И во нападот  Пандев и Трајковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.