Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ реши да донира 50.000 за набавка на респиратори во Србија. Но оваа одлука беше со критика пречекана во Србија откако тој пред неколку недели дојде во Белград за да го види своето дете и девојката Софија Милошевиќ.

Јавноста бараше тој да биде казнет бидејќи не заминал во задолжителен карантин за сите кои доаѓаат од странство.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.