Кристијано Роналдо продолжи со тренинзите со репрезентацијата на Португалија.

Среќен што се вратив! – напиша напаѓачот на Инстаграм, објавувајќи фотографии од тренингот.

Така, 35-годишникот го завршува закрепнувањето од инфекција на прстот и може да биде подготвен да игра против Шведска во Лигата на нации на 8 септември

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.