Фудбалерот на Пари-Сен Жермен, Лионел Меси учествуваше на денешниот тимски тренинг во општата група во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите со Манчестер сити.

Триесет и четиригодишниот Аргентинец пропушти два натпревари во Париз поради повреда на коленото.

– Според информациите од таборот на парискиот клуб, Меси ќе биде на списокот за натпреварот против Сити, објави новинарот на „ТНТ Спортс“, Марсело Бехлер

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.