Искусниот голгетер и поранешен македонски репрезентативец, Ацо Стојков потпиша со повратникот во второлигашката конкуренција, тимот на Осогово.

Стојков во Кочани каде доаѓа како слободен играч откако не го продолжи договорот со Академија Пандев чиј член беше минатата сезона.

Иако 36 годишен, Стојков се очекува да го размрда нападот на Осогово кој потфрли во првите три кола од првенството успевајќи да постигне само еден гол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.