Денеска беше промивирана химната и спотот за ЕВРО 2020, како поддршка за настапот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство.

Химната е на бендот „Вис Рисови“, формиран за подготовка на навивачката химна од долгогодишни искрени фанови на репрезентацијата, меѓу кои Саше Љолес, Петар Младеновски, Танче Гроздановски, Никола Бочваров и Слободан Хаџи Илиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.