Слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот настап на UEFA EURO 2020.

-Наскоро…„Одиме на Европско првенство“
🎙…со Барди и Адеми…немаме проблеми, секогаш во нови победи!
🎙…Сложни сме и со вас одиме, гласно силно да ве бодриме, нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија 🇲🇰!
Искрено ваши: „ВИС РИСОВИ“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.