Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо е во складна врска со преубавата Георгина, но малкумина знаат како тие се запознале.Георгина работела работела во бутик на „Гучи“ каде влегол Кристијано да одбира гардероба.

По неколку дена повторно се виделе на некој прием и тогаш проработила хемијата.

Беше љубов на прв поглед-признава Родригез.

И Кристијано признава дека Георгина за него е совршена и оти еден ден ќе ја земе за жена бидејќи тоа го сака и неговата мајка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.