Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, е еден од кандидатите за нов тренер на Хајдук, пренесуваат хрватските медиуми.

Ангеловски треба да дојде на местото на Јенс Густафсон.  Сплитските „били“. би биле одлична можност за Мрме бидејќи одлично го разбира хрватскиот јазик. Тој се споменуваше за тренер на Фенербахче но до тоа не дојде.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.