Селекцијата на Србија од 11 часот го игра мечот против Камерун. На јужните соседи ќе им биде неопходна победа по поразот од Бразил.

Утрово осамна најтоплиот ден  во Доха. Жештината може да биде проблем за српскиот тим, Српските фудбалери се наострени да го победат Камерун и да ја отворат вратата за осминафиналето на Мундијалот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.